Biznes i Firmy

Katowice – dobry notariusz

Dobry notariusz – charakterystyka

Dobry notariusz powinien charakteryzować się przede wszystkim skrupulatnością oraz odpowiedzialnością za swoje działania. Zawód ten opiera się na opracowywaniu odpisów dokumentów, aktów notarialnych w sposób legalny i pozwalający na stwierdzenie ich wiarygodności. To właśnie do notariusza powinniśmy się udać w sprawach dotyczących oświadczeń spadkowych: testamentów. Notariuszem zostać można jedynie decydując się na studia prawnicze, po których zobowiązani jesteśmy zdać pozytywnie egzamin notarialny, który pozwoli nam na legalną pracę w zawodzie oraz założenie własnego biura notarialnego. Jednym z przeciwwskazań do czynnego uprawiana tegoż zawodu jest brak oświadczenia o niekaralności lub brak polskiego obywatelstwa – nie możemy wtedy prawnie działać jako notariusz.

Notariusz może zdecydować się na założenie swojej kancelarii prawnej lub działanie na rzecz innego notariusza. Oprócz odpowiedniego wykształcenia, dodatkowym plusem wyróżniającym nas na rynku będą cechy takie jak: sumienność, zaufanie jakim darzą nas klienci, odpowiedzialność oraz nieustanne zdobywanie nowej wiedzy, kształcenie się, aby dostosować się do płynnego rynku oraz nieustannie zmieniających się norm prawnych.

Zarobki notariusza – czy warto?

Notariusz, dobry notariusz dzięki swojemu podejściu do klienta, profesjonalizmowi i doświadczeniu jest w stanie zarabiać wysokie kwoty pozwalające mu na życie dostatnie i komfortowe. Wykształcony notariusz jest w stanie zarobić od 4 do 8 tysięcy złotych miesięcznie. Początkowo zarobki te mogą nie być tak atrakcyjne dla tych, którzy założyli własną firmą, gdyż w pierwszym okresie jej funkcjonowania sporo pieniędzy będzie wymaganych na jej rozruszanie oraz dofinansowanie. Zarobki często różnią, w zależności od miejsca/miasta w którym zdecydujemy się działać lub otworzyć naszą placówkę. Miasta większe oferują większe stawki, ale też większe koszty prowadzenia firmy. Jednakże jeżeli przedsiębiorczość jest cechą jaką wyróżnia się dobry notariusz Katowice będą miastem idealnym dla rozwoju jego firmy. Stawki tam proponowane są porównywalne z resztą większych polskich miast, a założenie firmy nie będzie aż tak kosztowne – gdyż rynek notariuszy jest w Katowicach niezwykle rozbudowany i zróżnicowany.