Biznes i Firmy

Jak wybrać adwokata do spraw alimentacyjnych?

Sprawy alimentacyjne to jedne z bardziej wymagających spraw sądowych i wymagają one odpowiedniej pomocy prawnej. Wybór adwokata do takiej sprawy powinien być przemyślany, a sam prawnik musi spełniać kilka warunków, aby dobrze reprezentować nas przed sądem. Jak zatem wybrać adwokata do spraw alimentacyjnych ? Czym kierować się podczas jego wyboru ? Odpowiedzi wraz z przydatnymi informacjami na ten temat poniżej.

Czy adwokat do spraw alimentacyjnych musi spełniać konkretne wymagania ?

Adwokat, który będzie reprezentował nas przed sądem w sprawach alimentacyjnych, nie musi spełniać żadnych dodatkowych wymagań ani posiadać specjalnych uprawnień. W takim przypadku wystarczy, że będzie to radca prawny lub adwokat. Nie jest jednak wskazane, aby wybierać dowolnego prawnika. Na rynku prawniczym funkcjonują prawnicy, którzy specjalizują się w danej dziedzinie prawa np. podatkach, sprawach karnych czy sprawach alimentacyjnych. Specjalista w dziedzinie alimentów będzie posiadał większą wiedzę — niż prawnik na, co dzień zajmujący się podatkami. Wyspecjalizowany adwokat ma też ogromne doświadczenie w tej sprawie, gdyż z pewnością prowadził już wiele podobnych spraw.

Wybór odpowiedniego adwokata do spraw alimentacyjnych powinniśmy zacząć do rozeznania i wstępnej selekcji pod tym kątem. Z łatwością znajdziemy kilku adwokatów, którzy zajmują się tego typu sprawami, gdyż prowadzą oni prywatne biura. Możemy udać się także do kancelarii prawnej. Mają oni w swoich szeregach zazwyczaj prawników o kilku specjalizacjach i również tam możemy znaleźć odpowiedniego adwokata.

Czym kierować się przy wyborze konkretnego adwokata ?

Jeśli znajdziemy już kilku adwokatów, którzy zajmują się sprawami alimentacyjnymi, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Pierwszą jest doświadczenie. Prawnik, który zajmuje się alimentami przez kilka — kilkanaście lat będzie lepszy od adwokata, który dopiero co skończył studia lub tych spraw na swoim koncie ma tylko kilka.

Warto poczytać również opinie osób, które korzystały już wcześniej z usług konkretnych adwokatów lub poradzić się znajomych. Najlepszą rekomendacją będą zadowoleni klienci. Niezwykle ważny jest też zakres oferowanych usług. Korzystniej będzie wybrać prawnika, który zaoferuje sporządzenie pism, kontakt z przeciwną stroną czy próby mediacji niż takiego, który zaoferuje tylko samo reprezentowanie przed sądem. Dobrym posunięciem jest też porównanie cen. Za podobną usługę w konkurencyjnej kancelarii bądź adwokata możemy zapłacić znacznie mniej, a koszty są istotnym elementem, który decyduje o zatrudnieniu pracownika.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: https://engelgardt.pl/adwokat-rozwod-poznan/