skuteczne-wyciaganie-klesczy
Zdrowie

Bardzo skuteczny przyrząd do wyciągania kleszczy

Borelioza to choroba, która jest niestety coraz najczęściej diagnozowana u Polaków. Jaka jest geneza tej przypadłości? Są to między innymi kleszcze. Tego typu insekty pojawiają się natomiast w coraz większej ilości miejsc. Jak radzić sobie z takimi pajęczakami? Czy warto stosować domowe sposoby? A może lepiej jest zdecydować się na coś zgoła odmiennego?

W okresie letnim wzrasta liczba osób, które mają boreliozę. Niestety, kleszcze pojawiają się w coraz większej ilości miejsc. Chodzi między innymi o lasy, parki, tereny nad akwenami wodnymi. Z jednej strony są to bardzo groźne insekty. Druga strona medalu jest jednak taka, że przecież nie będziemy całkowicie rezygnować ze swojej aktywności, prawda? Ludzie zastanawiają się zatem, jak efektywnie radzić sobie z takimi owadami. Niektóre sposoby są kompletnie pozbawione logiki. Zakładanie bardzo dużej ilości elementów garderoby na siebie lub dzieci mija się z celem, jest to chyba jasne. Szczególnie, kiedy na dworze panują stosunkowo wysokie temperatury. Nie da się też unikać chodzenia w wyżej wymienione miejsca. Czasami nawet zwykła zabawa w ogrodzie może stanowić zagrożenie, aczkolwiek nie można dać się – kolokwialnie pisząc – zwariować. Bardzo ważne jest to, aby być odpowiednio przygotowanym na wypadek usuwania kleszczy z naszego ciała. Niektórzy stosują rozmaite domowe sposoby. Chodzi tutaj między innymi o masło, pęsety itp. Dlaczego jednak takie warianty są mało skuteczne? W zdecydowanej większości przypadków trudno jest liczyć na całkowite usunięcie kleszcza. Jeśli natomiast owad zostanie w naszym ciele, to jest to prosta droga do takich właśnie chorób, jak na przykład borelioza, babeszjoza, kleszczowe zapalenie mózgu itp.

Ok, co zatem robić w takiej sytuacji? Bardzo dobrym wyborem jest nowoczesny przyrząd do wyciągania kleszczy Kick The Tick®. To narzędzie polecane nie tylko przez ekspertów, ale również przez użytkowników. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi tutaj o wyjątkowo prostą obsługę. Zaraz Wam wyjaśnimy, jak należy usuwać owady przy pomocy takich właśnie elementów. Decydując się na Kick The Tick® macie do wyboru dwie różne końcówki. Nowoczesny przyrząd do wyciągania kleszczy to zatem wszechstronne zastosowanie. Na samym początku – jeśli zauważyliście tego typu pasożyty – trzeba po prostu wybrać odpowiednią końcówkę. Drugim ruchem jest chwycenie kleszcza – najlepiej zaraz przy skórze. Co jeszcze jest bardzo istotne? Ważne jest również to, aby energicznie pociągnąć pasożyta do góry. To na pewno kolejny ważny aspekt, ponieważ wtedy jest bardzo duża szansa na to, że w Waszym organizmie nie zostanie nawet cząstka tego – kolokwialnie pisząc – nieproszonego gościa. Następnie należy przemyć miejsce wkłucia na przykład rekomendowanym płynem aseptycznym..

Okazuje się, że można zdecydować się również na cały zestaw. W jego składzie jest nie tylko wyżej opisany przyrząd do wyciągania kleszczy, ale również specjalistyczny środek mający na celu zamrożenie pasożyta. Warto zatem decydować się na Kick The Tick® expert.